E.ON Férfibajnokság, alsóház: menetel az UVSE

21:10 | 2019. 17.
Benedek Tibor fiatal együttese ezúttal a KSI-t győzte le, míg a Tatabánya a Szombathely, a Kaposvár pedig a Szentes csapatát múlta felül hazai medencében.
Hajrájába kanyarodtak az E.ON Férfibajnokság középszakaszának küzdelmei. Az alsóházban az utolsó előtti, hetedik fordulót a Pécs-Vasas összecsapás nyitotta kedden este, melyen a házigazda mecsekaljaiak magabiztos, 11-6-os sikert arattak az angyalföldiek felett.

A sor szerdán a Tatabánya-AVUS összecsapással folytatódott, melyen a házigazda bányászok Kolozsi Marcell vezérletével végig vezetve, 9-7-re győzték le a vendégek szombathelyieket.

Hazai diadal született Kaposváron is, Berta József legénységének az alsóházi küzdelmek listavezetőjével, a Szentessel szemben sikerült otthon tartania a három pontot (7-5).

Benedek Tibor ifjú tanítványai újfent igazolták tehetségüket. Az első nyolc perc után Horváth János együttesénél volt az előny (3-2), majd a folytatásban már a lilák is magasabb fokozatra kapcsoltak. Baksa Benedek, Telek Marcell valamint Korbács Gábor góljaival nagyszünetre egalizált és fordított az UVSE (3-5). A vége magabiztos lett, az UVSE 10-5-re megnyerte a rangadót, győzelmével pedig a hatodik helyről fellépett a negyedik pozícióba.