Zágrábban is 11-8-ra nyert a Szolnok, így élnek a továbbjutási esélyei

21:48 | 2019. 5.
A Férfi Bajnokok Ligája 8. fordulójában szerdán az Eger a Zvezdát fogadja, míg az FTC a Brescia otthonában játszik.
A hazai 11-8 után idegenben is győzelmi kényszerben játszott a Szolnok, amely a piros lapja miatt nélkülözni kényszerült a kispad elől Zsivko Gocics vezetőedzőt, akit segítője, Hangay Zoltán helyettesített. „Az a szerencsés helyzet, hogy év eleje óta együtt készülünk a csapattal, tehát mindenki tudja a taktikát. Zsilével, meg a stábbal azért még pontosítani fogunk meccs előtt. Nem lesz egyszerű, de hál’ Istennek vannak olyan rutinos játékosok a csapatban, akik még segíteni is fognak nekem” – fogalmazott a meccs előtt, aki mellett ott volt Kovács István szakosztály-igazgató is.

Egészen a második negyed végéig, amikor reklamálás miatt piros lapot kapott. Akkor zárkózhatott volna fel egy gólra a Mladost, de Nagy Viktor kivédte az ötméterest, sőt a gyors ellenakció után Zalánki Gergő 5-8-ra alakította az állást! A háromgólos előny a nagyszünetre bíztatónak tűnt, ellenben figyelni kellett, mert az első menetben 3-1-es szolnoki vezetésről 4-3-ra képes volt fordítani a horvát együttes. Ezt követően indult be a vendéghenger, négy zsinórban lőtt gólt (Jansik Dávid fórban, Andrija Prlainovics a Kis Gábor által kiharcolt büntetőből, az olimpiai bajnok centerünk akcióból, majd Viktor Rasovics fórból talált be) hatott nyugtatóan.

A kiharcolt előnyt lehetőség lett volna növelni is, de nem élt ezzel a Szolnok, de miután hátul sokáig magabiztosan tette a dolgát, nem csökkent a távolság. Aztán elég volt egy kis kihagyás, Radu, majd Milos hozta fel egy gólra csapatát, ami ismét felpörgette a mieinket: előbb a harmadik gólját szerző Zalánki pattintott pontosan emberelőnyből, majd egy mintaszerű kontra során Bátori Bence ívelte a megúszó Alekszics kezére a labdát, aki átejtette Marcelic kapust.

A záró menetben a plusz négy is összejött, hiszen Alekszics a falból „tett be” egy prímán megjátszott fórt, s miután odaát is Csuk ötméteresével ért el gólt a Mladost, a védekezését az első negyed után összerakó, Nagy Viktor bravúros védéseire is alapozó Szolnok idegenben is 11-8-ra győzött, életben tartva ezzel továbbjutási esélyeit.