19. FINA VB: Megvan az ellenfél - szerda 21 órától magyar-olasz az elődöntőért

20:08 | 2022. 27.
A Märcz Tamás irányította válogatott Szerbiával tartott közös edzést, amelyen mindkét együttes a negyeddöntőjére készült. A mieink Olaszország Ausztrália felett aratott győzelmével Alessandro Campagna alakulatával találkoznak majd.
A világbajnokság vízilabdatornájának első olyan napja volt a hétfői, amelyen magyar válogatott nem ugrott a Hajós ötvenesének medencéjébe, mindazonáltal így sem telt eseménytelenül a nap - sőt. A női torna ugye alapból szünetet tartott, Bíró Attila együttese viszont gőzerővel készült az Ausztrália elleni negyeddöntőre. Vb-férfinap lévén nyolcaddöntőt mentek az uszodában, ezeken azonban Märcz Tamás együttese csoportelsőként nem érintett, viszont így sem maradt rivális nélkül: délelőtt Szerbia válogatottjával tartott közös edzést, edzőmeccset a Komjádi-uszodában.

A mieink titkon vagy nem titkon, de Olaszország ellen készültek („természetesen" ez bejött, hiszen Alessandro Campagna alakulata felettébb magabiztos játékkal 17-6-ra győzte le Ausztráliát), míg Szerbia a horvátokra hangolt. Ez utóbbi is igazolódott, hiszen Ivica Tucak csapata 13-7-re nyert Georgia ellen.

Az olasz kapitány az ausztrálok legyőzését követően udvarolt kicsit csapatunknak: „Magyarország ellen fantasztikus meccs következik, világklasszis játékosok szerepelnek a soraikban. A vízilabda történetének két leghíresebb csapata csap össze, szóval ez biztosan jó meccs lesz."

Szerdán 21 órakor következik majd a várva várt negyeddöntő. Előtte 19 órától a spanyolok a ma Japánt irtózatos nehézségek árán 10-9-re legyőző Montenegróval csapnak össze. A szerb-horvát ütközet majd 16 órakor kezdődik, míg 13 órától Görögország a Dél-Afrikát kiütő (22-2) Egyesült Államokkal játszik.