Különleges napok, különleges sportolók, különleges miliő - itt a vb!

11:00 | 2022. 20.
Női- és férfiválogatottunk izgatottan várja a hazai világbajnokság mérkőzéseit (Bíró Attila csapata ma 21 órától Kolumbia, Märcz Tamás legénysége holnap 21 órától Montenegró ellen mutatkozik be), életre szóló élmények, a vágyak szerint felejthetetlen eredmények következnek.
Különleges napok, különleges sportolók, különleges miliő - itt a vb!
Több szempontból is különleges napok várnak sportágunkra.
 
Az, hogy 2017 után második alkalommal ugorhatnak hazai világbajnoki mérkőzéseken medencébe legjobbjaink, önmagában varázslatossá teszi számunkra a következő két hetet. Tulajdonképpen eredményfüggetlenül számukra is bizonyosan felejthetetlen pillanatok várnak, de természetesen profi sportrolókról, bajnokokról beszélhetünk, igazán akkor tekintenek majd életük egyik legnagyobb sportélményükre, ha elérik a céljaikat a vízben.
 
Magyar pólósként mi sem természetesebb, ha a győzelemre, a csúcsra törnek, ugyanakkor az éremmeccs, bármelyik medália megszerzése pozitív visszacsatoláskként hathat.
 
Merthogy a vb különlegessége más aspektusból nézve azt mondja, itt bizony bármi megtörténhet. Bármi, hiszen nem volt még olyan világbajnokság, amelyre úgy ment volna neki bármelyik válogatottunk, hogy hivatalos mérkőzést nem játszott előtte, avagy a főpróba a nőknek ma este Kolumbia, a férfiaknak holnap rögvest a csoporttangadó, Montenegró ellen következik. Märcz Tamás legénysége ráadásul a Bajnokok Ligája miatt csupán másfél hete készül együtt, ami önmagában világcsúcsgyanús.
 
Tekintettel arra, hogy olimpia utáni vb következik, alapesetben legtöbbször afféle újjáalakuló csapatokról, ad abszurdum kísérletezésről beszélhetünk - 2022 azonban más. Az eltolt olimpia miatt a négyéves ciklus háromra csökkent, emiatt nemzetközi viszonylatban is többen „bevállalták" ezt a ciklust. Kapitányaink hazai vb okán - bár nyilván nem hangsúlyozzák - értelemszerűen kicsit kényszerből fajsúlyosabban az eredményre, mintsem a párizsi csapatkeresésre fókuszálnak, bár jegyezzük meg, Nagy Ádám, Burián Gergő, Faragó Kamilla vagy Mahieu Geraldine révén új arcok is ott vannak a fedélzeten.
 
Mindkét kapitány, Märcz Tamás és Bíró Attila egyaránt a sikeres tokiói csapat gerincére, kétségkívül a legjobb játékokra épít, összeszokatlanságról a nem mindennapi felkészülési időszak dacára sem beszélhetünk, avagy van miért optimistának lennünk. Különleges napok, különleges sportolók, különleges esemény, különleges miliő - minden adott ahhoz, hogy életre szóló varázslat következzék. Hajrá, magyarok!
 
A magyar férfiválogatott vb-csapata
Kapusok: Lévai Márton (OSC), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Hárai Balázs (OSC), Jansik Szilárd (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)
Tartalék: Fekete Gergő (FTC), Vigvári Vendel (FTC)
(A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot)
 
 A magyar női válogatott vb-csapata
Kapusok: Gangl Edina (Glyfada, görög), Magyari Alda (UVSE)
Mezőnyjátékosok: Faragó Kamilla (UVSE), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Keszthelyi-Nagy Rita (UVSE), Mahieu Geraldine (Dunaújváros), Máté Zsuzsanna (FTC), Leimeter Dóra (BVSC), Parkes Rebecca (Ethnikos, görög), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Vályi Vanda (FTC)
Tartalék: Farkas Tamara (BVSC), Horváth Brigitta (Dunaújváros)
(A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, üüüamelyből kiharcolták a kerettagságot)

 
A VB-PROGRAM
NŐK
A-CSOPORT (BUDAPEST)
Június 20.
Kanada-Olaszország  19.30
MAGYARORSZÁG-Kolumbia  21.00
Június 22.
Kolumbia-Kanada      19.30
Olaszország-MAGYARORSZÁG          21.00
Június 24.
Olaszország-Kolumbia           19.30
MAGYARORSZÁG-Kanada     21.00
 
B-CSOPORT (DEBRECEN)
Június 20.
Dél-Afrika-Egyesült Államok 18.00
Hollandia-Argentína  19.30
Június 22.
Argentína-Dél-Afrika 18.00
Egyesült Államok-Hollandia  19.30
Június 24.
Egyesült Államok-Argentína 18.00
Hollandia-Dél-Afrika 19.30
 
C-CSOPORT (SOPRON)
Június 20.
Új-Zéland-Brazília      18.00
Kazahsztán-Ausztrália           19.30
Június 22.
Ausztrália-Új-Zéland 18.00
Brazília-Kazahsztán   19.30
Június 24.
Brazília-Ausztrália     18.00
Kazahsztán-Új-Zéland           19.30
 
D-CSOPORT (SZEGED)
Június 20.
Görögország-Thaiföld 18.00
Franciaország-Spanyolország 19.30
Június 22.
Spanyolország-Görögország 18.00
Thaiföld-Franciaország          19.30
Június 24.
Thaiföld-Spanyolország 18.00
Franciaország-Görögország 19.30
 
NYOLCADDÖNTŐ (BUDAPEST)
Június 26.
A2-B3 14.00
A3-B2 15.30
C2-D3 17.00
C3-D2 18.30
 
A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)
Június 26.
A4-B4 17.00
C4-D4 18.30
 
NEGYEDDÖNTŐ (BUDAPEST)*
Június 28.
A1-C2/D3       13.00
B1-C3/D2       16.00
C1-A2/B3       19.30
D1-A3/B2       21.00
 
A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)
Június 28.
A 15. helyért   14.00
A 13. helyért   15.30
 
A 9-12. HELYÉRT (SZEGED)
Június 28.
1. nyd. v.-2. nyd. v.     17.00
3. nyd. v.-4. nyd. v.     18.30
 
ELŐDÖNTŐ (BUDAPEST)*
Június 30.
1. nd. gy.-2. nd. gy.    16.00
3. nd. gy.-4. nd. gy.    21.00
 
AZ 5-8. HELYÉRT (BUDAPEST)
Június 30.
1. nd. v.-2. nd. v.        14.30
3. nd. v.-4. nd. v.        19.30
 
A 9-12. HELYÉRT (SZEGED)
Június 30.
A 11. helyért   17.00
A 9. helyért     18.30
 
HELYOSZTÓK (BUDAPEST)
Július 2.
A 7. helyért     13.00
Az 5. helyért   14.30
A 3. HELYÉRT  17.00
DÖNTŐ            20.00
 
*A magyar válogatott - ha bejut - a negyeddöntőben és az elődöntőben is 21 órakor játszik.
 
FÉRFIAK
A-CSOPORT (BUDAPEST)
Június 21.
Brazília-Grúzia           19.30
Montenegró-MAGYARORSZÁG         21.00
Június 23.
Grúzia-Montenegró  19.30
MAGYARORSZÁG-Brazília      21.00
Június 25.
Brazília-Montenegró 19.30
MAGYARORSZÁG-Grúzia       21.00
 
B-CSOPORT (DEBRECEN)
Június 21.
Németország-Japán  18.00
Görögország-Horvátország   19.30
Június 23.
Horvátország-Németország  18.00
Japán-Görögország   19.30
Június 25.
Japán-Horvátország  18.00
Görögország-Németország   19.30
 
C-CSOPORT (SOPRON)
Június 21.
Dél-Afrika-Olaszország          18.00
Kanada-Spanyolország          19.30
Június 23.
Spanyolország-Dél-Afrika      18.00
Olaszország-Kanada  19.30
Június 25.
Olaszország-Spanyolország  18.00
Kanada-Dél-Afrika   19.30
 
D-CSOPORT (SZEGED)
Június 21.
Ausztrália-Kazahsztán           18.00
Egyesült Államok-Szerbia     19.30
Június 23.
Szerbia-Ausztrália      18.00
Kazahsztán-Egyesült Államok           19.30
Június 25.
Kazahsztán-Szerbia   18.00
Egyesült Államok-Ausztrália 19.30
 
 
NYOLCADDÖNTŐ (BUDAPEST)
Június 27.
A2-B3 14.00
A3-B2 15.30
C2-D3 17.00
C3-D2 18.30
 
A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)
Június 27.
A4-B4 17.00
C4-D4 18.30
 
NEGYEDDÖNTŐ (BUDAPEST)*
Június 29.
A1-C2/D3       13.00
B1-C3/D2       16.00
C1-A2/B3       19.30
D1-A3/B2       21.00
 
A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)
Június 29.
A 15. helyért   14.00
A 13. helyért   15.30
 
A 9-12. HELYÉRT (SZEGED)
Június 29.
1. nyd. v.-2. nyd. v.     17.00
3. nyd. v.-4. nyd. v.     18.30
 
ELŐDÖNTŐ (BUDAPEST)*
Július 1.
1. nd. gy.-2. nd. gy.    16.00
3. nd. gy.-4. nd. gy.    21.00
 
AZ 5-8. HELYÉRT (BUDAPEST)
Július 1.
1. nd. v.-2. nd. v.        14.30
3. nd. v.-4. nd. v.        19.30
 
A 9-12. HELYÉRT (SZEGED)
Július 1.
A 11. helyért   17.00
A 9. helyért     18.30
 
HELYOSZTÓK (BUDAPEST)
Július 3.
A 7. helyért     13.00
Az 5. helyért   17.00
A 3. HELYÉRT  14.30
DÖNTŐ            20.00
 
*A magyar válogatott - ha bejut - a negyeddöntőben és az elődöntőben is 21 órakor játszik.

 

Megosztás: