BENU Magyar Kupa: eldőlni látszó nyolcaddöntők

22:16 | 2021. 17.
Az esélyesek sikerével értek véget a férfi BENU Magyar Kupa pénteki mérkőzései.
A Szolnok másodszor is legyőzte a Kaposvárt, amely felcserélte a pályaválasztói jogot, így másodszor is a Tiszaligetben ugrott vízbe a sorozat egyik esélyese ellen. A harmadik negyedben lépett el igazán a hazai csapat, akkor 4-0-ra nyerte a szakaszt. A győzelmével követte a Kanizsa ellen továbbjutó Egert a legjobb nyolc közé.

Az esti mérkőzéseken a Csongrád-Csanád megyei „derbin" meggyőző szegedi siker született, az OB I/B-s Hódmezővásárhely nem tudta érdemben megnehezíteni a vendégcsapat dolgát.

A címvédő Ferencváros többek között Varga Dénes és Vigvári Vendel 5-5 góljával biztosan nyert Pécsett, a Vasas a Honvéd otthonában volt meggyőző - főleg a második félidőben -, benne Erdélyi Balázs 5 góljával, míg az OSC az UVSE ellen aratott fölényes győzelmet.

Két párharc a hétvégén indul, ezek közül a Miskolc és a Szentes párharcának második meccse októberre tolódik majd, a BVSC és a Debrecen páros meccse viszont befejeződik - hasonlóan a pénteki nyitópárharcokhoz.

BENU Magyar Kupa, a nyolc közé jutásért:

2. mérkőzés:
Szolnoki Dózsa-Kaposvári VK 12-6 (2-1, 3-2, 4-0, 3-3)
Gólszerzők: Kovács Gergő 2, Teleki 2, Szeghalmi 2, Zovic 2, Angyal, Schmölcz, Gbadamassi, Milakovic, illetve Mijic 3, Vindisch, Juhász-Szelei, Langiewicz