Férfi Bajnokok Ligája: Nehéz OSC-siker, játék nélküli szolnoki pontok

20:16 | 2020. 12.
A budapesti selejtező 2. napján Varga Dániel csapata az orosz válogatottakkal felálló kazanyi riválisát 12-11-re győzte le. Az olaszországi Siracusába a görög NC Ydraikos nem érkezett meg, így a Szolnok játék nélkül kapott három pontot.
A Szolnoki Dózsa az olaszországi Siracusában a kiírás szerint csütörtökön 13 órától az NC Ydraikos ellen kezdett volna a Bajnokok Ligája selejtezőjében, ám a görög csapat nem utazott el a helyszínre, így 10-0-val Zsivko Gocics együttese kapta a pontokat. Pénteken 14 órától a Paix d'Aix lesz az ellenfél - a franciák csütörtökön 16-13-ra kikaptak a horvát Mladost Zagreb csapatától. A másik siracusai csoportban két meccs után a házigazda Ortigia és a spanyol CN Barcelona százszázalékos, jó esély van arra, hogy a pénteki, egymás elleni összecsapásuk dönt majd arról, melyikük játszhat vasárnap a szolnoki csoport győztesével a főtáblára jutásért.

Budapesten, a Nyéki-uszodában az OSC ezúttal a kazanyi riválisával mérte össze az erejét. Az oroszok délelőtt 17-10-re legyőzték a spanyol Terrassát, így ugrottak vízbe csütörtökön este újra a medencében - nos, sokáig nem igen érződött rajuk a fáradtság. 1-0-s vezetésük után ugyan Varga Dániel csapata a második negyed elejére 3-1-re fordított (Burián Gergely, Tóth Márton, majd Erdélyi Balázs talált be), de végig ott tudtak loholni a mieink nyakán. A kétgólos magyar vezetésre mindig volt válaszuk - ezen forgatókönyv szerint haladt voltaképpen végig a parti, amelyen Hárai Balázs gyönyörű gólt csavart. A nagyszünetben 7-6-ra vezettek az újbudaiak, a harmadik negyed után 9-8 volt ide - köszönhetően többek között annak, hogy emberhátrányban két óriásit védett Lévai Márton.

A záró etapban ismét az OSC kapusa akadályozta meg az egyenlítést, majd átellenben Burián harmadik találatát jegyezve alakított ismét kétgólosra a vezetést. Az orosz együttes azonban továbbra sem tört meg, rendre volt válasza, sőt 1:57-tel a vége előtt Lisunov 11-11-re kiegyenlített. Szerencsére a negyedik gólját lőtte fórban Erdélyi, s ez elegendőnek bizonyult, mert erre már nem tudott reagálni a rivális. Nehezen nyert az OSC, de a lényeg a három pontot van - folytatás pénteken 19 órától a Terrassa ellen.

CN Barcelona (spanyol)-Steaua Bucharest (román) 11-4

Az állás: 1. Ortigia 6 (2 meccs), 2. Barcelona 6 (2), 3. Jadran 6 (3), 4. Kotor 0 (2), 5. Steaua 0 (3)

A2
Szolnoki Dózsa-CN Ydrakos (görög) 10-0 - játék nélkül
Mladost Zagreb (horvát)-Paix d'Aix (francia) 16-13

Az állás: 1. Szolnok 3 (1), 2. Mladost 3 (1), 3. Pays 0 (1), 4. Ydriakos 0 (1)

B-csoport (Budapest, Nyéki-uszoda)

B1
Sintez Kazan (orosz)-OSC-Újbuda 11-12 (1-2, 5-5, 2-2, 3-3)
Gólszerzők: Ryzhov-Alenichev 3, Dereviankin 2, Lisunov 2, Zinnoruov, Bychkov, Latypov, Shepelev, ill. Burián 4, Erdélyi 4, Hárai 2, Dala, Tóth M.