Férfi Bajnokok Ligája: győzelemmel rajtolt a Szolnok

20:09 | 2019. 8.
Zsivko Gocics együttese 13-10-re győzte le a szívósan küzdő orosz Sintez Kazanyt. A címvédő FTC a német Hannover, az OSC pedig a horvát Mladost ellen játszik majd otthon szerdán.
Férfi Bajnokok Ligája: győzelemmel rajtolt a Szolnok
„Az orosz vízilabda válogatott és klubszinten egyaránt sokat fejlődött az utóbbi időszakban.”

Zsivko Gocics felvezető szavait igazolta a Sintez Kazany csapata. Igyekezett, az első pillanatoktól kezdve igyekezett ellépni riválisától a Szolnok, ám az szívósan küzdve rendre egyenlített. A második negyedben Gavril Szubotics és Dorde Lazics gólja után volt először kett a különbség, sőt 5-4 után 7-4-re, azaz három gólra is ellépett a házigazda, ám az orosz együttes innen is felzárkózott: zsinórban lőtt három góllal a harmadik negyed elején 7-7-re alakította az eredményt.

Sőt a vezetés megszerzésére is volt lehetősége a Kazanynak, a Szolnok azonban visszaverte az attakot. A menet végén, 8-8 után Jansik Dávid centergólja hatott nyugtatóan, majd öt másodperccel a dudaszó előtt Radomir Drasovics akciógólja után erősödött ez az érzés.

A záró menetben a jól játszó Bátori Bence írta tovább a forgatókönyvet, Nagy Viktor védett, majd Szubotics harmadik találata után négy volt közte, ergo kezébe vette a partit a magyar csapat. És nem is engedte ki. A remeklő Dusko Pijetlovics lepattantóból szerzett találatára kétszer válaszoltak a vendégek, 13-10 lett a vége. Értékes pontokat zsebelt be a Szolnok, amely a 2. fordulóban a montenegrói Jadran Herceg Novi otthonában lép majd fel.
 
Férfi Bajnokok Ligája, főtábla 
1. FORDULÓ

A-csoport
 
Szolnoki Dózsa-Sintez Kazany (orosz) 13-10 (3-3, 4-3, 3-2, 3-2)
Gólszerzők: Szubotics 3, Bátori 2, Pijetlovics 2, Jansik D. 2, Drasovics 2, Lazics, V. Rasovics, ill. Lazarev 2, Lisunov 2, Vasilev, Odintsov, Krasnov, Dereviankin, Andryukov, Latypov
(Teljes jegyzőkönyv: itt)

További eredmények
Spandau 04 (német)-CNA Barceloneta (spanyol) 8-11
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Jug Dubrovnik (horvát) 7-12
Hétfői eredmény
Jadran Split (horvát)-Olympiakosz (görög) 8-17

A B-csoport műsora - október 9., szerda
FTC-Telekom Waterpolo-Waspo Hannover (német), 19:00- tv: Duna World
CN Terrassa (spanyol)-Dinamo Tbiliszi (grúz), 20:30
A-Híd-OSC-Újbuda-Mladost Zagreb (horvát), 20:30 - tv: Digi Sport1
Marseille (francia)-Pro Recco (olasz), 20:30

További program
2. FORDULÓ
A-csoport - október 18.
Jadran Split (horvát)-Spandau 04 (német)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Szolnoki Dózsa
Jug Dubrovnik (horvát)-CNA Barceloneta (spanyol)
Olympiakosz (görög)-Sintez Kazany (orosz)
B-csoport - október 19.
A-Híd-OSC-Újbuda-Waspo Hannover (német)
Pro Recco (olasz)-CN Terrassa (spanyol)
FTC-Telekom Waterpolo-Marseille (francia)
Mladost Zagreb (horvát)-Dinamo Tbiliszi (grúz)

3. FORDULÓ
A-csoport - október 29.
Jug Dubrovnik (horvát)-Spandau 04 (német)
Olympiakosz (görög)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Sintez Kazany (orosz)-Jadran Split (horvát)
CNA Barceloneta (spanyol)-Szolnoki Dózsa
B-csoport - október 30.
Marseille (francia)-Waspo Hannover (német)
Mladost Zagreb (horvát)-Pro Recco (olasz)
Dinamo Tbiliszi (grúz)-A-Híd-OSC-Újbuda
FTC-Telekom Waterpolo-CN Terrassa (spanyol)

4. FORDULÓ
A-csoport - november 8.
Spandau 04 (német)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Jadran Split (horvát)-Jug Dubrovnik (horvát)
Szolnoki Dózsa-Olympiakosz (görög)
Sintez Kazany (orosz)-CNA Barceloneta (spanyol)
B-csoport - november 9.
Waspo Hannover (német)-Pro Recco (olasz)
CN Terrassa (spanyol)-Mladost Zagreb (horvát)
A-Híd-OSC-Újbuda-Marseille (francia)
Dinamo Tbiliszi (grúz)-FTC-Telekom Waterpolo

5. FORDULÓ
A-csoport - november 19.

Olympiakosz (görög)-Spandau 04 (német)
Jug Dubrovnik (horvát)-Sintez Kazany (orosz)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-CNA Barceloneta (spanyol)
Szolnoki Dózsa-Jadran Split (horvát)
B-csoport - november 20.
Mladost Zagreb (horvát)-Waspo Hannover (német)
Marseille (francia)-Dinamo Tbiliszi (grúz)
Pro Recco (olasz)-FTC-Telekom Waterpolo
CN Terrassa (spanyol)-A-Híd-OSC-Újbuda

6. FORDULÓ
A-csoport - december 3.
Sintez Kazany (orosz)-Spandau 04 (német)
CNA Barceloneta (spanyol)-Olympiakosz (görög)
Jadran Split (horvát)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa
B-csoport - december 4.
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Waspo Hannover (német)
FTC-Telekom Waterpolo-Mladost Zagreb (horvát)
A-Híd-OSC-Újbuda-Pro Recco (olasz)
Marseille (francia)-CN Terrassa (spanyol)

7. FORDULÓ
A-csoport - december 9.
Olympiakosz (görög)-Jug Dubrovnik (horvát)
B-csoport - december 9.
Mladost Zagreb (horvát)-Marseille (francia)
A-csoport - december 13.
Spandau 04 (német)-Szolnoki Dózsa
Jadran Split (horvát)-CNA Barceloneta (spanyol)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Sintez Kazany (orosz)
B-csoport - december 14.
Waspo Hannover (német)-CN Terrassa (spanyol)
A-Híd-OSC-Újbuda-FTC-Telekom Waterpolo
Pro Recco (olasz)-Dinamo Tbiliszi (grúz)

8. FORDULÓ
A-csoport - február 4.
Szolnoki Dózsa-Spandau 04 (német)
CNA Barceloneta (spanyol)-Jadran Split (horvát)
Sintez Kazany (orosz)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Jug Dubrovnik (horvát)-Olympiakosz (görög)
B-csoport - február 5.
CN Terrassa (spanyol)-Waspo Hannover (német)
FTC-Telekom Waterpolo-A-Híd-OSC-Újbuda
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Pro Recco (olasz)
Marseille (francia)-Mladost Zagreb (horvát)

9. FORDULÓ
A-csoport - február 21.
Spandau 04 (német)-Sintez Kazany (orosz)
Olympiakosz (görög)-CNA Barceloneta (spanyol)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Jadran Split (horvát)
Szolnoki Dózsa-Jug Dubrovnik (horvát)
B-csoport - február 22.
Waspo Hannover (német)-Dinamo Tbiliszi (grúz)
Mladost Zagreb (horvát)-FTC-Telekom Waterpolo
Pro Recco (olasz)-A-Híd-OSC-Újbuda
CN Terrassa (spanyol)-Marseille (francia)

10. FORDULÓ
A-csoport - március 3.
Spandau 04 (német)-Olympiakosz (görög)
Sintez Kazany (orosz)-Jug Dubrovnik (horvát)
CNA Barceloneta (spanyol)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Jadran Split (horvát)-Szolnoki Dózsa
B-csoport - március 4.
Waspo Hannover (német)-Mladost Zagreb (horvát)
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Marseille (francia)
FTC-Telekom Waterpolo-Pro Recco (olasz)
A-Híd-OSC-Újbuda-CN Terrassa (spanyol)

11. FORDULÓ
A-csoport - április 10.
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Spandau 04 (német)
Jug Dubrovnik (horvát)-Jadran Split (horvát)
Olympiakosz (görög)-Szolnoki Dózsa
CNA Barceloneta (spanyol)-Sintez Kazany (orosz)
B-csoport - április 11.
Pro Recco (olasz)-Waspo Hannover (német)
Mladost Zagreb (horvát)-CN Terrassa (spanyol)
Marseille (francia)-A-Híd-OSC-Újbuda
FTC-Telekom Waterpolo-Dinamo Tbiliszi (grúz)

12. FORDULÓ
A-csoport - április 21.
Spandau 04 (német)-Jug Dubrovnik (horvát)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Olympiakosz (görög)
Jadran Split (horvát)-Sintez Kazany (orosz)
Szolnoki Dózsa-CNA Barceloneta (spanyol)
B-csoport - április 22.
Waspo Hannover (német)-Marseille (francia)
Pro Recco (olasz)-Mladost Zagreb (horvát)
A-Híd-OSC-Újbuda-Dinamo Tbiliszi (grúz)
CN Terrassa (spanyol)-FTC-Telekom Waterpolo

13. FORDULÓ
A-csoport - május 8.
Spandau 04 (német)-Jadran Split (horvát)
Szolnoki Dózsa-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
CNA Barceloneta (spanyol)-Jug Dubrovnik (horvát)
Sintez Kazany (orosz)-Olympiakosz (görög)
B-csoport - május 9.
Waspo Hannover (német)-A-Híd-OSC-Újbuda
CN Terrassa (spanyol)-Pro Recco (olasz)
Marseille (francia)-FTC-Telekom Waterpolo
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Mladost Zagreb (horvát)

14. FORDULÓ
A-csoport - október 8.

CNA Barceloneta (spanyol)-Spandau 04 (német)
Sintez Kazany (orosz)-Szolnoki Dózsa
Olympiakosz (görög)-Jadran Split (horvát)
Jug Dubrovnik (horvát)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
B-csoport - október 9.
Waspo Hannover (német)-FTC-Telekom Waterpolo
Dinamo Tbiliszi (grúz)-CN Terrassa (spanyol)
Mladost Zagreb (horvát)-A-Híd-OSC-Újbuda
Pro Recco (olasz)-Marseille (francia)

Megosztás: